ترلو ابزاری برای تعیین وظایف و کارهای شخصی و شغلی شماست. این یکی از بهترین ابزارهای کسب‌وکار در فضای آنلاین به‌شمار می‌رود. اما برای داشتن بیشترین بهره‌وری از ترلو و بهره‌مندی از بهترین ابزار برنامه‌ریزی، لازم است از افزونه‌های ترلو استفاده کنید. این پاوراپ‌ها قدرت مانور شما را در برنامه‌ریزی کارهایتان در ترلو افزایش می‌دهد. در مطلب قبلی درباره‌ی یکی از پاوراپ‌های ترلو که دیدن تاریخ‌های ترلو در تقویم گوگل بود، صحبت کردیم. در این مطلب ۵ افزونه ترلو را به شما معرفی می‌کنیم که می‌تواند کارکردن با ترلو را لذت‌بخش‌تر و پربارتر کند.

5-useful-trello-powerups

فیلدهای سفارشی یا custome fields powerup

این افزونه، برای هرکسی که با بوردی جدید در ترلو شروع به‌کار می‌کند، چه تازه‌کار باشد و چه حرفه‌ای، به‌شدت توصیه می‌شود. افزونه فیلد سفارشی امکان اضافه‌کردن جزئیات بیشتری درباره‌ی هر پروژه را مطابق با میل و سلیقه و سفارش شما فراهم می‌کند. با استفاده از فیلدهای سفارشی می‌توانید اطلاعات اضافه‌تری از قبیل فیلدهای متنی، منوی اولویت‌بندی، چک‌باکس و تاریخ به کارتتان در ترلو اضافه کنید. اینها گزینه‌هایی هستند که روی هر کارت بدون فیلدها قابل افزودن نیستند. به‌طور مثال شاید بخواهید تاریخ‌های بیشتری روی کارت داشته باشید یا منوی قابل انتخاب به کارت اضافه کنید.

با کمک فیلدهای سفارشی، شما می‌توانید تا ۵۰ نوع فیلد متفاوت را به هر کارت در بورد ترلو اضافه کنید. به‌نظر می‌رسد هر چیزی که بخواهید اضافه کنید در دسترستان باشد. فقط کافی است این پاوراپ را در منوی ترلو در بورد موردنظرتان فعال کرده باشید. این امکان وجود دارد که تعیین کنید فیلدها در نمای هر کارت (پیش از باز کردن) نمایش داده شوند یا خیر. ترتیب چیدمان فیلدها روی کارت‌ها نیز قابل تغییر است. به‌طور مثال فیلدی برای تعیین درجه اولویت کارها به‌صورت منوی کشویی قابل انتخاب طراحی کنید و آن‌را در نمای کارت نمایش دهید. به‌این‌ترتیب می‌توانید میزان اهمیت هر کارت را با یک نگاه به تمام کارت‌های بورد متوجه شوید.

یادآوری یا card snooz

پاوراپ اسنوز snooz که چیزی شبیه همان حالت چرت‌زدن در هشدار موبایل یا ایمیل است، برای نشان ندادن موقت کارت‌ها در بورد استفاده می‌شود. فرض کنید کاری را می‌خواهید فردا انجام دهید و فعلا نیازی ندارید که کارت مربوط به آن در ترلو دیده شود. با استفاده از snooz می‌توانید کارت را موقتاً پنهان یا درواقع آرشیو و زمانی را برای بازگشتن آن به بورد تعیین کنید. مثلا کارت را امروز در حالت اسنوز قرار می‌دهید و تعیین می‌کنید که صبح فردا ساعت ۸ از آرشیو دربیاید و در بورد نمایش داده شود. این پاوراپ برای خلوت‌کردن بورد از کارهایی که فعلا در اولویت نیست، بسیار مناسب است.

افزونه رای‌گیری یا voting powerup

با کمک پاوراپ voting درباره‌ی هریک از کارت‌ها از دیگرانی که به بوردتان دسترسی دارند، رای بگیرید. با توجه به نوع بوردتان (عمومی یا خصوصی) می‌توانید دسترسی افراد را به آن تنظیم و تعیین کنید که چه کسانی می‌توانند در رای‌گیری شرکت کنند. این پاوراپ برای بازخوردگرفتن از افراد درباره‌ی کارها بسیار مفید و کارآمد است.

اگر این افزونه را فعال کرده باشید، در کارت، زیر قسمت actions می‌بینید که امکان رای‌دادن وجود دارد. شما و هرکسی که به این کارت دسترسی داشته باشد می‌توانید رای خودتان را ثبت کنید. در قسمت بالایی کارت تعداد رای‌ها نمایش داده می‌شود. اگر روی آن کلیک کنید، تمام افرادی را که به آن کارت رای داده‌اند، مشاهده می‌کنید. هر زمان که بخواهید می‌توانید رای خودتان را از روی کارت پس بگیرید. تعداد آرا در نمای کارت هم نشان داده می‌شود و بهتر از آن اینکه می‌توانید هر ستون را بر اساس تعداد رای‌های کارت‌ها نیز مرتب‌سازی کنید. بنابراین این امکان وجود دارد که کارت‌هایی را که رای بیشتری آورده‌اند، در بالای ستون مشاهده کنید.

پاوراپ خدمتکار یا Butler

اگر با فتوشاپ آشنایی داشته باشید، حتما می‌دانید که بخش اکشن در فتوشاپ به‌منظور رکوردکردن یک‌سری کارها پشت سر هم و فراخوانی انجام آن‌ها تنها با یک کلیک است. در ترلو افزونه‌ای با عنوان butler داریم که کار نسبتاً مشابهی با action در فتوشاپ دارد. با استفاده از پاوراپ باتلر می‌توانید تعدادی وظیفه را در یک دکمه تعریف کنید تا هربار که آن دکمه را می‌زنید، این کارها را به‌طور خودکار و پشت سر هم برایتان انجام بدهد. به‌طور مثال ممکن است روال کار شما روی ترلو برای برعهده‌گرفتن هر کارت به این صورت باشد که ابتدا خودتان را در کارت عضو می‌کنید، بعد کامنتی می‌نویسید مبنی بر اینکه این کار آغاز شد. سپس تاریخ تحویلی برای ۱ هفته بعد از آن برایش تعیین می‌کنید و در نهایت کارت را به بالای ستون کارهای در حال انجام منتقل می‌کنید.

خب شما با کمک افزونه‌ی خدمتکار می‌توانید با طراحی یک دکمه و تعیین نام مناسب برای آن و  گنجاندن تمام وظایف بالا در دکمه، به‌جای انجام تمام این کارها، فقط روی دکمه‌ی طراحی‌شده کلیک کنید و آنگاه تمام این کارها به‌صورت خودکار توسط butler برایتان انجام می‌شود. تنها کاری که باید بکنید طراحی این دکمه و تعریف وظایف برای آن است. تعیین این دستورها برای دکمه در بخش ویرایش این پاوراپ و نامگذاری آن به‌سادگی انجام می‌شود. این پاوراپ انجام کارها را برایتان بسیار راحت می‌کند و قابلیت شخصی‌سازی زیادی دارد. هرطور که بخواهید می‌توانید برای آن وظایفی تعریف و مشخص کنید.

ابزارهای سریع یا Agile tools

آخرین افزونه‌ای که معرفی می‌کنیم، پاورپ Agile tools است که برای کسانی مناسب است که در مدیریت پروژه‌هایشان از اجایل agile استفاده می‌کنند. به‌ویژه اگر کار شما در حوزه توسعه نرم‌افزار و مدیریت با روش اجایل باشد، این پاوراپ فوق‌العاده کمک‌کننده است. با کمک این پاوراپ می‌توانید از امتیاز استفاده کنید تا مشخص کنید هر کار یا پروژه به‌طور مشخص چقدر زمان‌بر است.

برای تعیین امتیاز برای هر کارت هم از اعداد پیش‌فرض می‌توانید استفاده کنید و هم عددها را مطابق میل خودتان وارد کنید. اعداد امتیاز روی نمای کارت هم قابل مشاهده خواهند بود. با انتخاب لینک agile tool در بالای صفحه امتیاز هر لیست را مشاهده می‌کنید. همچنین تمام کارت‌هایی که برایشان امتیازی تعیین نشده با برچسبی به‌رنگ قرمز نشان داده و بنابراین قابل تشخیص می‌شوند.

از قابلیت‌های دیگر این افزونه این است که با استفاده از آن می‌توانید محدودیت تعداد کارت را در هر لیست تعیین کنید. بنابراین اگر تعداد کارت‌ها از این عدد بیشتر شود، به شما هشدار می‌دهد که تعداد وظایف بیشتر از چیزی است که باید باشد و لازم است به کارت‌ها رسیدگی کنید و بعضی  را آرشیو یا به ستون‌های دیگر منتقل کنید. پاوراپ اجایل امکانات دیگری هم دارد که با کمی کندوکاو می‌توانید به آن‌ها پی ببرید.

بهره‌وری در کار چیزی است که ازطریق امکانات بیشتر می‌تواند حاصل شود و کار سختی نیست. اگر به امکانات موجود واقف باشید، به‌سادگی می‌توانید بهره‌وری کارهایتان را بالا ببرید. این افزونه‌ها راهی برای افزایش بهره‌وری کارهای شما هستند.

چنانچه تجربه‌ای در استفاده از هریک از این پاوراپ‌ها دارید، در بخش نظرات برایمان بنویسید. همچنین هر سوالی در این زمینه دارید، می‌توانید بپرسید. ما در نورندبوک پاسخ‌گوی سوالات شما خواهیم بود.

 

محتوا به‌روز دنیا در زمینه کسب وکار را در اینستاگرام ما دنبال کنید.