تصور کنید می‌خواهید در شهر پر جمعیتی (مانند لس‌انجلس) با فرصت‌های فراوان کسب‌وکار تازه‌ای راه بیندازید. به‌طور حتم موقعیت‌های زیادی پیش روی شما باز خواهد شد. مساله‌ی مهم این است که بیاموزید از این فرصت‌ها به‌نحو احسن استفاده کنید و آن‌ها را در کنترل خود درآورید. گسترش‌دادن چنین فرصت‌هایی، به رشد کسب‌وکار نوپای شما کمک شایانی خواهد کرد.

six-growth-hacks-recommended-by-los-angeles-business-leaders

چند نفر از اعضای اتحادیه‌ی کسب‌وکار فوربس لس‌انجلس (پیشرو‌ترين سازمان رشد و ارتباطات برای صاحبان كسب‌وكار در لس‌آنجلس بزرگ)، به‌عنوان رهبران موفق کسب‌وکار، تاکنون تدبیرها و هک رشدهایی را در این شهر کشف کرده‌اند که کارآمد بوده است. در این مطلب می‌خواهیم این راه‌های هک رشد را با شما به اشتراک بگذاریم. امکان دارد شما هم بخواهید از این تدابیر در ماجرای کارآفرینی و کسب‌وکار شخصی‌تان بهره ببرید یا از آن‌ها الهام بگیرید. برای شنیدن این تجربه‌ها با نورندبوک همراه باشید.

اعتماد به شبکه ارتباطی شخصی

اگرچه شاید این روش یک روش هک قدیمی باشد، اما همواره کارآمد است. خدماتی که کسب‌وکارتان ارائه می‌دهد، باید در ذهن افراد جا بیفتد. طوری‌که هرگاه افراد نیازی داشتند که راه حل آن در دست شماست، اولین چیزی که به ذهنشان می‌رسد، مراجعه به کسب‌وکار شما باشد. مشتریان و دوستان و همکارانتان اولین کسانی هستند که باید در این حلقه جای بگیرند. یعنی این اتفاق از شبکه ارتباطی شخصی شما آغاز می‌شود. این روش هک رشد، پیشنهاد کلی هوارد، موسس شرکت EightSixtySouth است که یک آژانس ارتباطات استراتژیک بر مبنای استراتژی PR (استراتژی ارتباط عمومی) است.

استفاده از تاكتيك‌های آگاهی‌بخش مبادله كالا به كالا

روش مبادله کالابه‌کالا که یک روش قدیمی در تجارت‌های روزمره بوده‌ است، هنوز هم در برخی جاها می‌تواند پاسخگو و مفید باشد. مارک ماستراندری موسس شرکت Ikonik می‌گوید:

«توانايى به دست آوردن ارزش از طريق معامله‌ كالا به كالا، اولین روشی بود كه در سازمانم برای افزايش فروش و به‌دست‌آوردن دنبال‌کنندگان بيشتر استفاده کردم. این روش هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد. در قبال خدمت یا محصولی که می‌خواهید، خدمت یا محصولی را به شرکت مقابل می‌دهید. این تفاوت بين چيزی است كه بايد پرداخت كنيد و آنچه واقعاً براى آگاهی‌بخشی هزينه می‌كنيد. استراتژي كليدی در این روش، ارزيابی سرمايه‌ها و خدمات خودتان است تا ببینید کجا می‌توانید پیشنهاد بدهید که هزینه‌ی کمی برایتان داشته باشد. سپس آن را با كسى كه بتواند ارزش در اختیارتان قرار دهد، مبادله كالابه‌كالا كنيد.»

 

استراتژی دورکاری 

جو گاردنر بنیان‌گذار شرکت VentureDevs معتقد است دورکاری (به‌مفهوم کارکردن از راه دور و بدون حضور در محل شرکت) یک روش هک رشد مفید برای کسب‌وکارهاست تا از این طریق بتوانند استعدادهای برتر ساکن در سایر شهرها را به تیمشان جذب و از توانمندی‌های آن‌ها استفاده کنند. کار شرکت ونچردس کمک به استارتاپ‌ها و کسب‌وکارها برای رشد بیشتر ازطریق طراحی و توسعه‌ی محصولات دیجیتال، مشاوره و سرمایه‌گذاری است. جو گاردنر می‌گوید:

«کارکردن از راه دور با شرکت، بسیاری از هزینه‌ها و زمان‌هایی را که صرف رفت‌وآمد و آماده‌شدن برای رفتن سرکارمی‌شود، حذف می‌کند. به‌جاى اينكه هر روز همه‌ی اعضای تيم برای كاركردن به دفتر كار مراجعه كنند، تيم ما از راه دور كار می‌كند و به صورت هفتگی دو جلسه در هفته برای هماهنگی‌ها با هم ملاقات می‌كنند. من تيم‌های مشغول كار در دفتر، و تيم‌های مشغول كار از راه دور را رهبرى كرده‌ام، ولی روش دورکاری به كارمندانی شاد و با بالاترین بهره‌‌‌وری منجر می‌شود.»

 

ایجاد استراتژی مبتنی بر روابط عمومی PR پیشرفته

برت کرسبی، بنیان‌گذار شرکت پیراستریت PeerStreet، پلتفرمی برای سرمایه‌گذاری وام تحت حمایت املاک و مستغلات است. او معتقد است ایجاد استراتژی روابط عمومی پیشرفته با ترکیب تیمی که دقیقاً می‌داند مشغول انجام کاری است، کمک بزرگی برایشان بوده است. این استراتژی بالاترین جایگاه را برای مشتریان و شریکان و سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر و کارمندان جدیدشان داشته است.

درخواست از کاندیداهای خاموش برای معرفی مرجع

کاندیداهای خاموش کسانی هستند که ممکن است برای اجرای یک وظیفه در سازمان مناسب نباشند یا اینکه از وضعیت فعلی خود رضایت نداشته اما تمایلی به ترک کار خود هم نداشته باشند. برندان راجرز، بنیان‌گذار موسسه Wag labs می‌گوید:

«من همیشه از این کاندیداهای خاموش درخواست می‌کنم کسی را که فکر می‌کنند می‌تواند گزینه‌ی فوق‌العاده‌ای باشد، به من معرفی کنند. ایجاد چنین رابطه‌ی باز و شفاف و نامحدودی فایده‌های زیادی دارد. ارتباط اینچنینی، پیامی را به افراد خاموش می‌دهد و آن این است که همیشه موقعیت برقراری ارتباط وجود دارد و انتهای این ارتباط باز و نامحدود است. بنابراین امکان دارد در عملکرد همان شخص نیز تاثیر بگذارد و این کاندیداهای خاموش بعداً در کار خود بهتر عمل کنند. درنهایت اگر چنین تاثیری نداشته باشد، ممکن است آن‌ها واقعا یک کاندیدای بسیار عالی و مورداعتماد از میان همکارانشان به شما پیشنهاد بدهند.»

 

لازم به یادآوری است که وب‌سایت و اپلیکیشن Wag labs مخصوص سپردن سگ‌ها توسط صاحبانشان به انسان‌های حیوان دوست جهت نگهداری، مراقبت و بردنشان به پیاده‌روی و گردش طراحی و ایجاد شده است.

زندگی در مکانی نزدیک به محل کار

اگر شغلتان دورکاری نیست و ملزم به حضور در محیط کار هستید، یکی از ایده‌های مفید هک رشد، نزدیک‌بودن محل زندگی‌تان به محل کار است. آنا انگوینوا یکی دیگر از اعضای اتحادیه کسب‌وکار فوربس می‌گوید:

«ترافيک شهر لس‌آنجلس چيز جديدي نيست. اگر بتوانيد از پس هزينه‌ی جابه‌جایی محل زندگی‌تان به جایی نزدیک به محل کارتان برآييد، اين کار می‌تواند یک روش «هك» در ارتباط با «تغيير زندگی» باشد. با اين كار نه تنها در زمان‌تان صرفه‌جويى مي‌شود، بلكه صرفه‌جويى بزرگی در انرژی و پول‌تان نيز هست. به طور كلی از بار فشار استرس در زندگی‌تان كاسته و بهره‌‌وری‌تان بيشتر می‌شود.»

 

محتوا به‌روز دنیا در زمینه کسب وکار را در اینستاگرام ما دنبال کنید.

 

کتاب بازاریابی هکر رشد
رایان هالیدی

امتیاز سایت آمازون